Obecność
w sieci

23 maja 2021

Czytaj więcej
"Kilkaset osób żyje na bombie. Po leczeniu jedna czwarta z nas zachoruje"

Lek dla pacjentek chorych na HER2-dodatniego raka piersi został wycofany z lisy refundacji. - Sprawa dotyczy kobiet, które były leczone i są na "HER-ach" trójdodatnich. Czyli ten nasz rak, który został wyleczony, tak jak w moim przypadku, w każdej chwili może odpalić. Kilkaset do tysiąca osób żyje na bombie - tłumaczyła w TVN24 Monika Dąbrowska. Minister zdrowia zapowiedział, że "sytuacja będzie w tym tygodniu rozwiązana".

13 marca 2021

Profilaktyczna mastektomia, czyli ucieczka przed rakiem. "Nie chciałam żyć w permanentnym stresie"

Kilka dni temu Paulina Młynarska wyznała w mediach społecznościowych, że poddała się profilaktycznej mastektomii. Dziennika w ten sposób zminimalizowała ryzyko rozwoju raka piersi. Kiedy warto rozważyć taki krok? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Magdaleną Smolińską, która przeszła podobny zabieg oraz dr. Danielem Maliszewskim, specjalistą chirurgii onkologicznej.

01.10.2020

radiogdansk.pl
Pomorze mekką dla pacjentów z obrzękiem chłonnym. Gdański chirurg przeszczepia węzły chłonne

Doktor Daniel Maliszewski jest pierwszym na Pomorzu lekarzem, który przeprowadził przeszczep węzłów chłonnych. Słupski szpital jest drugim w Polsce ośrodkiem, gdzie wykonywane są te nowatorskie operacje.

01.01.2020

radiogdansk.pl
Chirurg: Mikrochirurgia to m.in. zespalanie naczyń poniżej milimetra. To wszystko robimy na Pomorzu

Lekarze na Pomorzu robią coraz więcej operacji technikami mikrochirurgicznymi. Wykonuje się m.in. replantacje kończyn, a także przeszczepy skóry i tkanek, rekonstrukcje z użyciem płatów pobranych wcześniej od pacjenta.

15.05.2019

ipla.tv
Wojtek Jagielski Na Żywo - Ewelina Puszkin, dr Daniel Maliszewski

15 maja 2019. Gośćmi Wojtka Jagielskiego byli Ewelina Puszkin i dr Daniel Maliszewski.

Chirurdzy z słupskiego szpitala po raz pierwszy zoperowali drogi chłonne u pacjentów po nowotworach, u których, po usunięciu węzłów chłonnych wystąpiły zastoje limfy w kończynach.

Zastosowali przy tym techniki mikrochirurgiczne zespalając bardzo drobne naczynia, poniżej jednego milimetra, pod mikroskopem. Słupscy chirurdzy pracują pod okiem wybitnego specjalisty, który jako pierwszy zastosował te metodę – prof. Takumi Yamamoto, dyrektora Międzynarodowego Centrum Leczenia Mikrochirurgicznego Obrzęku Chłonnego w Tokyo.

Prewencyjne usuwanie piersi refundowane? Dla kogo profilaktyczna mastektomia?

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, jednak wcześnie zdiagnozowany daje szansę na wyleczenie. W przypadku kobiet obciążonych mutacją genów BRCA1 i BRCA2 ryzyko zachorowania jest jednak wielokrotnie wyższe, a jedyną nadzieję na jego zminimalizowanie może dawać profilaktyczna mastektomia.

Milimetry mają znaczenie. Zbadaj się razem z nami!

Kiedy pytam swoje pacjentki, dlaczego nie robiły mammografii, zwykle mówią, że bały się, że coś zostanie wykryte, albo nie widziały takiej potrzeby, bo badały się kilka lat temu - mówi chirurg dr n. med. Daniel Maliszewski. I tłumaczy, do czego może doprowadzić takie podejście.

11.09.2018

radiogdansk.pl
Eksperci o operacjach piersi: Jeśli chirurg twierdzi, że u niego nie ma powikłań, to radzimy zmienić lekarza.

Kilkunastu chirurgów szkolić się będzie w Słupsku pod kierunkiem dr n. med. Marka Budnera, eksperta w dziedzinie chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi, pracującego na co dzień w Helios Klinik w Bad Saarow w Niemczech. Lekarze w trakcie warsztatów zoperują cztery kobiety, u których nie udały się wcześniejsze operacje i wystąpiły deformacje biustu.

10.09.2018

gp24.pl
Najlepsi chirurdzy będą się szkolić w Słupsku. Rozmowa z doktorem Danielem Maliszewskim

Dr n. med. Daniel Maliszewski, chirurg onkolog ze słupskiego szpitala, jest jednym z organizatorów warsztatów trudnych przypadków rekonstrukcji piersi, które się rozpoczynają w piątek w Słupsku.

Zabieg "Angeliny Jolie" w Szpitalu Specjalistycznym Kościerzynie. Warsztaty dla lekarzy z całej Polski

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie zorganizowano warsztaty chirurgiczne "Innowacje i komplikacje w chirurgii piersi". W warsztatach wzięło udział 15 lekarzy z całej Polski.

Usunęłam drugą pierś …

Operacja usunięcie lewej piersi z jednoczasową rekonstrukcją, która ma gen BRCA1 i już guzy, była dla mnie nie tylko operacją onkologiczna, ale również estetyczną. Oprócz samego pozbycia się jej zależało mi też na tym, żeby wyglądała pięknie. Mamy możliwość wyboru lekarza oraz szpitala.

Pokonały raka, teraz mają nowe życie i piękne piersi!

Kobiety, które wygrały z rakiem piersi nie chcą żyć w cieniu choroby – CHCĄ ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA i CZUĆ SIĘ PIĘKNE. I mają do tego prawo! Zobaczcie niezwykłe zdjęcia kobiet po rekonstrukcji piersi! Fotografie autorstwa Anji Choluy przedstawiają Pacjentki dr Daniela Maliszewskiego, a inicjatorem projektu jest Fundacji Wspierania Rozwoju Medycyny ANIZJA oraz Agnieszka Kośnik-Zając.

01.09.2017

gp24.pl
Warsztaty trudnych rekonstrukcji piersi w Słupsku

To spotkanie naukowe dotyczące chirurgii piersi. Tegoroczna edycja jest już drugą w Słupsku. Tym razem skupimy się na trudnych przypadkach w rekonstrukcji piersi i powikłaniach. Przyjedzie 15 chirurgów ze wszystkich większych ośrodków w Polsce. Chcemy uczyć się od siebie nawzajem i podejmować dyskusje nad trudniejszymi przypadkami.

26.07.2017

tp.com.pl
Pierwsze operacje piersi

Lekarze z II Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej szpitala na Winiarach jeszcze w tym tygodniu przeprowadzą pierwsze cztery operacje z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej piersi. Operacje będą wykonywane podczas warsztatów z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej gruczołu piersiowego, prowadzonych przez dra n. med. Daniela Maliszewskiego...

09.06.2017

4med.pl
Lubelskie Forum Chirurgii Piersi 2017

Lekarze z różnych regionów Polski szkolili się w Kościerzynie

Dwa dni trwały intensywne warsztaty dla chirurgów zorganizowane w kościerskim szpitalu przez dr hab. Wojciecha Makarewicza i dr n. med. Daniela Maliszewskiego. Lekarze na bloku operacyjnym uczestniczyli w rekonstrukcji piersi dokonywanej natychmiast po amputacji piersi chorej (tzw. rekonstrukcja jednoczasowa).

Przez onkologię do estetyki – nowoczesna chirurgia gruczołu piersiowego

W dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w Szpitalu Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o., Oddział Chirurgii Ogólnej z pododdziałem Chirurgii Onkologicznej odbyły się nieodpłatne, zamknięte warsztaty chirurgiczne.

19.04.2017

kartuzy.info
Chirurdzy onkolodzy będą szkolić się w kościerskim szpitalu

"Przez onkologię do estetyki - nowoczesna chirurgia gruczołu piersiowego" - pod taką nazwą w piątek i sobotę odbędą się warsztaty dotyczące jednoczasowej rekonstrukcji piersi po amputacji. Kurs dla chirurgów z z całej Polski poprowadzą szef kościerskiego pododdziału chirurgii onkologicznej dr hab. Wojciech Makerewicz oraz asystent oddziału dr n. med. Daniel Maliszewski.

Nowa metoda leczenia i rekonstrukcji piersi wg D. Maliszewskiego

Alarmujące wskaźniki na temat zachorowalności na raka piersi pobudzają medyków do tworzenia kolejnych form leczenia, które skuteczniej będą zwalczać tę groźną chorobę. Statystyka jest nieubłagana – najwięcej kobiet, które ukończyły 35. rok życia umiera właśnie z powodu nowotworu piersi. Każdego roku przykrą diagnozę słyszy aż 16 tys. Polek i aż ¼ z nich umiera.

24.02.2017

kobieta.wp.pl
Nadzieja dla kobiet z nowotworem piersi. Nowatorska operacja 2 w 1

Polski lekarz – dr Daniel Maliszewski, wprowadził nowatorską metodę leczenia raka piersi. W skrócie: wycina guza piersi, a przy okazji dokonuje plastyki brzucha (zabieg mający na celu likwidację wystającego fałdu brzusznego). Potem fragment tkanek z brzucha przenoszony jest jako wolny przeszczep w miejsce ubytku piersi.

19.01.2017

gp24.pl
Słupski szpital rozpoczął operacje mikrochirurgiczne

Sześć godzin mozolnej, precyzyjnej pracy pięcioosobowego zespołu. Zespalanie naczyń pod mikroskopem nićmi grubości włosa. W środę w słupskim wojewódzkim szpitalu specjalistycznym lekarze po raz pierwszy zrekonstruowali pierś u pacjentki po mastektomii, wykorzystując do tego techniki mikrochirurgiczne. Takie zabiegi oprócz Słupska wykonuje się w Polsce tylko w Gliwicach.

14.01.2017

gp24.pl
Silikonowy hamak szansą dla kobiet

Światowe metody już na Pomorzu. Technologia Orbi Shape sprawdziła się za granicą, a teraz będzie dostępna w Kościerzynie i Słupsku.

Takich operacji biustu na Pomorzu jeszcze nie było

"Wewnętrzny biustonosz" to w istocie silikonowy hamak, który kształtem przypomina miseczkę biustonosza. Hamak jest przytwierdzany do żeber za pomocą specjalnych śrub. Ta konstrukcja jest hipoalergiczna, nie powoduje reakcji zapalnej czy odrzucenia.

27.12.2016

plus.nto.pl
Ratunek dla piersi dzięki biotkance

Chirurdzy z oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej słupskiego szpitala wykonali pierwszą na Pomorzu innowacyjną operację profilaktycznej mastektomii piersi wraz jednoczesną rekonstrukcją piersi z użyciem macierzy biologicznej ADM.

Daniel Maliszewski: Estetyka piersi to nie próżność

ako pierwszy na Pomorzu operuje z wykorzystaniem innowacyjnych technik orbishape i ADM. Nie lubi określenia plastyka piersi, bo pacjenci z reguły nie decydują się na operację z próżności, tylko dla poprawy komfortu życia. Z doktorem Danielem Maliszewskim, chirurgiem piersi z Gdańska, rozmawiamy również o procesie rekonstrukcji piersi po operacjach onkologicznych oraz o wadach i zaletach Systemu Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Czytaj więcej na: https://zdrowie.trojmiasto.pl/Daniel-Maliszewski-Estetyka-piersi-to-nie-proznosc-n108567.html#tri

09.12.2016

radiogdansk.pl
To będzie pierwszy taki zabieg na Pomorzu. Gdański chirurg zrobi "wewnętrzny biustonosz"

Innowacyjną metodę, dzięki której damski biust nigdy nie utraci jędrności, zastosuje na Pomorzu chirurg piersi z Gdańska. Doktor Daniel Maliszewski jako pierwszy w regionie przeprowadzi dwie operacje, metodą opracowaną przez naukowców z Izraela. Zabieg polega na zamontowaniu pod piersią specjalnego hamaka, który na stałe podtrzymuje ją w tym samym miejscu.

21.11.2016

radiogdansk.pl
Macierz biologiczna - innowacyjny materiał ułatwiający życie pacjentowi

Operacje z użyciem macierzy biologicznej dostępne są już na Pomorzu. To innowacyjny materiał, mogący zastąpić naturalne tkanki człowieka. Lekarze mogą zastosować go m.in podczas operacji przepuklin oraz w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, najczęściej podczas operacji piersi.

04.08.2016

portalplock.pl
Rekonstrukcje piersi w szpitalu. Opowiedzieli o szczegółach

W Polsce znikomy procent kobiet odzyskuje pierś po amputacji. - To powinno się zmienić - przekonywali lekarze na czele z dr. n. med. Danielem Maliszewskim, który specjalizuje się w rekonstrukcji piersi. Wkrótce takie zabiegi mają być wykonywane w płockim szpitalu.